wrapper

جدیدترین خبرها


سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران

Agricultural and Natural Resources Engineering Organization of IRAN

"سال تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین"

استاندار گیلان در دیدار با رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور

برای افزایش بهره‌وری کشاورزی، رویکردهای علمی و دانش‌بنیان مورد توجه باشد

 

استاندار گیلان گفت: برای افزایش بهره وری کشاورزی، رویکردهای علمی، دانش بنیان و شیوه‌هایی جدید و روزآمد مورد توجه باشد.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سنم به نقل از استانداری گیلان، دکتر اسدالله عباسی در دیدار رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور، تحول در کشاورزی را موضوعی مهم عنوان کرد که همراه با ارائه آموزش‌های لازم به کشاورزان برای افزایش بهره وری در امر کشاورزی، نیاز امروز است.

وی مهارت افزایی را لازمه فارغ التحصیلان دانشگاهی به‌ویژه در حوزه کشاورزی ذکر و اضافه کرد: لازمست فعالیت‌های کشاورزی، امور دامی و آبزی پروری، با رویکردهای دانش بنیان و شیوه‌های جدید و روزآمد، دنبال شود.

استاندار گیلان اتخاذ راهبردهای علمی را در افزایش بهره وری کشاورزی مهم خواند و تکلیف کرد که جلسه عملیاتی برای برقراری تقویت ارتباطات بین سازمان جهاد کشاورزی و نظام مهندسی، برگزار و اقدامات صورت‌گرفته، آسیب شناسی شود.

وی همچنین منابع طبیعی را یکی از موارد دارای اهمیت به‌ویژه در گیلان دانست و با اشاره به کاهش میزان جنگل ها، بر ضرورت توجه به اقلیم جنگل های استان در جنگل کاری و نیز توسعه زراعت چوب تأکید کرد.

شاهرخ رمضان نژاد، رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور نیز در این دیدار رسالت اصلی این سازمان را علمی و دانش بنیان کردن اقتصاد کشاورزی ذکر و با اشاره به فعالیت  پنج هزار مهندس کشاورزی در گیلان اظهار کرد: در برنامه‌ریزی‌های خود به دنبال آن هستیم که این سازمان، برای کشاورز و کشاورزان مفید باشد.

وی استفاده از ظرفیت های مردمی، مهارت محوری و نزدیکی بین علم و فن با تجربه را از جهت گیری های سازمان نظام مهندسی و منابع طبیعی بیان و خاطرنشان کرد: در حال حاضر در کشور ۶۵۰ مرکز توان افزایی و مهارت آموزی کشاورزی داریم و با اجرای طرح نظام اجرایی سهم‌بری دانش از تولید در کشاورزی ایران (سدات)، می توانیم پیوندی پایدار بین مهندسان کشاورزی با دست اندرکاران تولید و کشاورزان برقرار سازیم.

وی همچنین گفت که در تلاش هستیم در هر دهستان، مرکز خدمات کشاورزی ایجاد کنیم تا امور مربوطه ، در همانجا از سوی کشاورزان پیگیری شود.

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 22 دی 1400

تماس با سازمان

نشانی : تهران - بلوار کشاورز - خیابان برادران شهید عبدالله زاده خیابان شهید شهرستمی (شقایق) پلاک 2
کدپستی : 1415631169
تلفن تماس : 9 - 02188969977
شماره فکس : 02188952146

آمار بازدید

مرکز دانلود

ثبت شکایات، انتقادات و پیشنهادات

گالری تصاویر

راهنما

جهت دسترسی به سیستم های عضویت، رتبه بندی، آموزش و صدور مجوزها به پنجره ورودی سانکا در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.