wrapper

جدیدترین خبرها


سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران

Agricultural and Natural Resources Engineering Organization of IRAN

"سال تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین"

راهنمای ثبت نام الکترونیکی داوطلبان عضویت در شوراهای استانی

راهنمای ثبت نام الکترونیکی داوطلبان عضویت در شوراهای استانی

آغاز ثبت نام: اول لغایت پنجم مرداد ماه ۱۴۰۱

ادامه مطلب...

تخفیف "پنجاه درصدی" تمدید عضویت برای اعضای حقیقی تا پایان تیرماه ۱۴۰۱

با تصمیم شورای مرکزی به مناسبت "سال روز تاسیس سازمان" انجام می شود:

تخفیف "پنجاه درصدی" تمدید عضویت برای اعضای حقیقی تا پایان تیرماه ۱۴۰۱

با تصمیم شورای مرکزی به مناسبت سال روز تاسیس، تخفیف "پنجاه درصدی" در تمدید عضویت برای اعضای حقیقی تا پایان تیر ماه ۱۴۰۱ در نظر گرفته شده است.

بر این اساس اعضای حقیقی سازمان می توانند با مراجعه به سامانه عضویت (سانکا) از تخفیف در نظر گرفته شده بهره مند شوند.

ادامه مطلب...

راهنمای ورود به سامانه عضویت سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی


1- ورود از طریق نام‌کاربری و رمزعبور
(ویژه اعضایی که نام کاربری و رمز عبور دارند و شماره موبایل آن ها از سماوا استعلام و تایید شده است)

2- ورود از طریق بازیابی رمز (رمز عبور خود را فراموش کرده ام)
ویژه اعضایی که رمز عبور خود را فراموش کرده اند و موبایل آنها از سماوا استعلام شده است.

3- ورود با نام کاربری و ارسال پیامک
ویژه اعضایی که شماره موبایل خود را تمایل دارند ویرایش نمایند و موبایل جدید به سامانه معرفی کنند (توجه شود مالکیت شماره موبایل بنام خود عضو باشد)

4- گزینه ثبت نام (متقاضیان عضویت):
ویژه اعضای قدیمی که برای اولین بار وارد سامانه عضویت می شوند و همچنین متقاضیان عضویت جدید که با تکمیل اطلاعات و بارگذاری مدارک پس از تایید استان به عضویت سازمان در خواهند آمد.

تمدید عضویت:
پس از ورود به کارتابل، برای تمدید عضویت از طریق زیر سیستم عضویت، منوی تمدید عضویت، اقدام نمایید.

یادآوری:
با تصمیم شورای مرکزی به مناسبت سال روز تاسیس، تخفیف "پنجاه درصدی" در تمدید عضویت برای اعضای حقیقی تا پایان تیر ماه ۱۴۰۱ در نظر گرفته شده است. بر این اساس اعضای حقیقی سازمان می توانند با مراجعه به سامانه عضویت (سانکا) از تخفیف در نظر گرفته شده بهره مند شوند.

ادامه مطلب...

صدور مجوز مراکز جوار کارگاهی برای مراکز توان افزایی و مهارت آموزی سازمان نظام مهندسی کشاورزی

توسط سازمان فنی و حرفه ای کشور انجام می شود:

صدور مجوز مراکز جوار کارگاهی برای مراکز توان افزایی و مهارت آموزی سازمان نظام مهندسی کشاورزی

مراسم رونمایی و اعطای مجوز جوار کارگاهی و محیط کار واقعی سازمان آموزش فنی و حرفه ای برای مراکز توان افزایی سازمان سازمان نظام مهندسی کشاورزی، در محل سازمان فنی و حرفه ای کشور برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، با توجه به هماهنگی ها و توافقات انجام شده، به منظور رسمیت بخشی به طرح دوگانه کارکردسازی واحدهای تولیدی بخش کشاورزی و اجرای برنامه های مهارت آموزی و برطرف شدن مشکلات و دغدغه های موجود (از جمله موضوع بیمه مهارت آموزان)، مجوز جوار کارگاهی و محیط کار واقعی توسط سازمان فنی و حرفه ای کشور به تمامی مراکز توان افزایی و مهارت آموزی همکار سازمان نظام مهندسی کشاورزی صادر می شود.

ادامه مطلب...

ابلاغ دستورالعمل ششمین دوره انتخابات شورای مرکزی و شوراهای استانی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی

رییس شورای مرکزی دستورالعمل ششمین دوره انتخابات شورای مرکزی و شوراهای استانی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی را به واحدهای استانی ابلاغ کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، دستورالعمل ششمین دوره انتخابات شورای مرکزی و شوراهای استانی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی که در اجرای ماده (46) آیین نامه اجرایی قانون تأسیس توسط شورای مرکزی به تصویب رسیده بود، توسط رییس شورای مرکزی ابلاغ شد.

بر این اساس، با ابلاغ دستورالعمل یاد شده، عملا فرآیند انتخابات دوره ششم سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، با تشکیل کمیته های اجرایی و هیأت های نظارت بر انتخابات شروع می شود.

بر اساس دستورالعمل ابلاغ شده، ثبت نام از داوطلبان عضویت در شورای استانی، از اول مرداد ماه سالجاری به مدت پنج روز انجام و پس از طی فرآیند بررسی صلاحیت داوطلبان، مجمع عمومی سازمان استان ها به طور همزمان در سراسر کشور در دومین جمعه شهریورماه سال جاری (11/06/1401) برای انجام انتخابات تشکیل خواهد شد.

ادامه مطلب...

قابل توجه اعضای حقیقی و حقوقی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی

قابل توجه اعضای حقیقی و حقوقی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی

 

لزوم اعلام و ثبت قراردادها از سوي اعضاي سازمان

 

سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور با صدور بخشنامه ای، بر لزوم اعلام و ثبت قراردادها از سوي اعضاي سازمان، تأکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، در این بخشنامه آمده است: باعنایت به تکمیل زیرساخت ثبت و اعلام قراردادها، کلیه اعضای حقیقی و حقوقی سازمان موظفند در پروفایل خود از طریق منوی خوداظهاری قرادادهای مشاوره و پیمانکاری، نسبت به ثبت و اعلام کلیه قراردادهای خود با بخش خصوصی و دولتی اقدام نمایند.

این بخشنامه می افزاید: برای آن دسته از اعضایی که قرارداد ارائه خدمات با بخش خصوصی و دولتی نداشتند نیز امکان ثبت عدم فعالیت در سامانه فراهم می باشند و می بایست نسبت به ثبت گزینه "عدم داشتن قرارداد" اقدام نمایند.

لازم به ذکر است، آخرین فرصت برای ثبت اطلاعات توسط اعضای، پایان تیرماه سال 1401 می باشد، بدیهی است پس از تاریخ فوق در استعلام و اصالت سنجی دستگاههای اجرایی به صورت الکترونیکی وضعیت پروانه اشتغال اعضایی که نسبت به تکمیل اطلاعات قراردادهای خود اقدام ننموده اند، به صورت نامعتبر اعلام خواهد شد.

ادامه مطلب...

نخستین همایش و نمایشگاه محصولات فناوری های خوراک دام، طیور و آبزیان(رویداد فیدتک)

نخستین همایش و نمایشگاه محصولات فناوری های خوراک دام، طیور و آبزیان(رویداد فیدتک)

 نخستین همایش و نمایشگاه محصولات فناوری های خوراک دام، طیور و آبزیان(رویداد فیدتک)؛ با هدف توسعه راهکارهای کاهش وابستگی در صنعت خوراک و استفاده از منابع جایگزین بومی با همکاری و حمایت ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری 22 و 23 خردادماه سال جاری در نمایشگاه دایمی ایران ‌ساخت، برگزار می شود.

این رویداد توسعه شبکه همکاری شرکت های دانش بنیان و خلاق، نهادهای حاکمیتی و بخش های کاربر، ارائه آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی در سطح جهانی، بررسی راهکارهای افزایش توان رقابت بین المللی و تاب آوری، شناخت نیازهای فناورانه صنعت خوراک دام، طیور و آبزیان و ارائه تجربیات و دستاوردهای جدید شرکت های دانش بنیان را به دنبال خواهد داشت.

از مهم ترین محور های این رویداد می توان به توسعه راهکارهای کاهش وابستگی در صنعت خوراک و استفاده از منابع جایگزین بومی، ارائه تجربیات و دستاوردهای جدید شرکت های دانش بنیان، شناخت نیازهای فناورانه صنعت خوراک دام، طیور و آبزیان، ارائه آخرین دستاوردهای علمی، پژوهشی و صنعتی در سطح جهانی و توسعه شبکه همکاری شرکت های فناور، نهادهای حاکمیتی و بخش های کاربر اشاره کرد.

ادامه مطلب...

تعیین نصاب معاملات در سال ۱۴۰۱

توسط هیأت وزیران تصویب شد:

تعیین نصاب معاملات در سال ۱۴۰۱

در جلسه روز دوشنبه 16 خردادماه 1401، هیات دولت به ریاست دکتر سید ابراهیم رئیسی، نصاب معاملات در سال ۱۴۰۱ تعیین کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، با تصویب هیات وزیران و در اجرای تکلیف مقرر در تبصره (۱) ماده (3) قانون برگزاری مناقصات، نصاب معاملات کوچک تا سقف مبلغ یک میلیارد ریال؛ معاملات متوسط (معاملات با مبلغ بیشتر از سقف معاملات کوچک) تا سقف ۱۰ میلیارد ریال و معاملات بزرگ با مبلغ برآورد اولیه بیش از ۱۰ میلیارد ریال، تعیین گردید.

لازم به ذکر است، نصاب معاملات تعیین شده، به مواردی که معامله به صورت مزایده انجام می شود، تسری می یابد.

ادامه مطلب...

روابط عمومی نقش تعیین کننده ای در اعتمادسازی و آگاهی بخشی ایفا می کند

رییس سازمان مرکزی در گردهمایی مدیران روابط عمومی سازمان نظام مهندسی استان ها:
روابط عمومی نقش تعیین کننده ای در اعتمادسازی و آگاهی بخشی ایفا می کند

رییس سازمان مرکزی گفت: روابط عمومی با تبیین و تشریح سیاست ها و برنامه های سازمان، نقش تعیین کننده ای در اعتمادسازی و آگاهی بخشی ایفا می کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، شاهرخ رمضان نژاد در گردهمایی مدیران روابط عمومی سازمان نظام مهندسی استان ها که به مناسبت هفته ارتباطات و روابط عمومی برگزار شد، ضمن تبریک این مناسبت به مدیران روابط عمومی سازمان نظام مهندسی استان ها و تقدیر از اقدامات انجام شده در این حوزه، اظهار داشت: بخش قابل توجهی از پیشران و پیشگام بودن سازمان نظام مهندسی، به عنوان حلقه واسط بین دولت و مردم، در گرو نقش آفرینی و اثر بخشی روابط عمومی در حوزه های مختلف می باشد.
وی افزود: اجرای سیاست های تعیین شده در حوزه های مختلف سازمان اعم از سیاست های دانش گستری، مهارت آموزی، اشتغال دانش مزد محوری، آسان سازی صدور مجوزها و مردم سازی امور بایستی با محوریت روابط عمومی ابتدا تبیین و و تشریح و سپس توسط عوامل اجرایی سازمان مورد پیگیری و اجرا قرار گیرد.

ادامه مطلب...

پخش برنامه تلویزیونی رویش با محوریت ارگانیک

 

برنامه تلویزیونی رویش(جهاد کشاورزی)، امروز (31 اردیبهشت ماه) ساعت 20 با حضور دکتر محمدرضا رضا پناه عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات گیاهپزشکی و مدیر قطب علمی ارگانیک از شبکه آموزش سیما پخش خواهد شد.

ادامه مطلب...

برگزاری اولین نمایشگاه تخصصی-بین المللی تکنولوژی، آبیاری، آبرسانی و ابزار ملی برای حفظ آب و خاک، حیات و نخستین رویداد جامع کشاوری دانش بنیان و تجاری ایران

برگزاری اولین نمایشگاه تخصصی-بین المللی تکنولوژی، آبیاری، آبرسانی و ابزار ملی برای حفظ آب و خاک، حیات و نخستین رویداد جامع کشاوری دانش بنیان و تجاری ایران


شرکت جام در نظر دارد با همکاری شرکت نمایشگاه های بین المللی شهر آفتاب تهران با برگزاری اولین نمایشگاه تخصصی بین المللی تکنولوژی آبیاری، آبرسانی، ماشین آلات و ابزار ملی برای حفظ آب، خاک ،حیات تحت عنوان WISEL 2022 TEHRAN همزمان با نخستین رویداد جامع کشاورزی دانش بنیان و تجاری ایران در تاریخ ۲۸- ۲۵ خرداد ماه ۱۴۰۱ در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی شهر آفتاب، با به کارگیری کلیه ابزار های ملی و بین المللی برای حفظ و صیانت آب، خاک،هوا، محیط زیست و حیات همچنین تجاری سازی کشاورزی دانش بنیان در فضای ارتباطی نمایشگاه با رویکرد تولید دانش بنیان، اشتغال آفرین ، برای دستیابی به توسعه پایدار، بهره وری، حفظ منابع آب و خاک، آبخيز داري، آبخوانداری، جنگل ها، مراتع، اقلیم،محیط زیست، پوشش گیاهی،دا، تنوع زیستی برگزار نماید.
علاقه مندان جهت شرکت در این نمایشگاه می توانند با شماره تماس ۳۲۶۵۹۵۴۰-۳۲۶۵۹۴۶۸-۰۳۱ ستاد برگزاری نمایشگاه تماس حاصل نمایند.

ادامه مطلب...

دستورالعمل اجرایی محافظت از زنبور عسل در برابر سمپاشی باغات و مزارع

توسط سازمان حفظ نباتات کشور ابلاغ شد:
دستورالعمل اجرایی محافظت از زنبور عسل در برابر سمپاشی باغات و مزارع

دستورالعمل اجرایی محافظت از زنبور عسل در برابر سمپاشی باغات و مزارع توسط مدیرکل دفتر پیش آگاهی و کنترل عوامل خسارت زای سازمان حفظ نباتات کشور ابلاغ شد.

ادامه مطلب...

تبیین و تشریح فرآیند نظارت فنی بر تولید و ارتقای سلامت محصولات گیاهی

توسط سازمان مرکزی انجام شد:
تبیین و تشریح فرآیند نظارت فنی بر تولید و ارتقای سلامت محصولات گیاهی

فرآیند نظارت فنی بر تولید و ارتقای سلامت محصولات گیاهی و ثبت گزارش فرآیند تولید توسط مسؤولین فنی واحدهای گلخانه ای در سامانه سانکا، با حضور راهبران استاني مسئولين فني گلخانه به صورت مجازی تبیین و تشریح شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، با توجه به راه اندازی فرآیند صدور شناسه محصولات گلخانه ای توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی، در این کارگاه آموزشی فرآیند مربوطه توسط راهبر مرکزی تشریح و به ابهامات و سوالات مطرح شده راهبران استانی، پاسخ داده شد.
شایان ذکر است شناسه محصول ماحصل حضور نظارتی و ثبت مستمر و تدریجی فرآیند تولید محصول توسط کارشناس (مسئول فنی) سازمان نظام مهندسی کشاورزی می باشد که در چارچوب بخشنامه های ابلاغ شده، در سامانه سانکا ثبت و صادر می شود.
گفتنی است، سامانه ثبت مستندات فنی تولید، براساس تکالیف مقرر در تبصره (1) ماده (4) آئین نامه اجرایی ماده (3) قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی ایجاد شده است.

ادامه مطلب...

انتصاب مجری طرح سند دار کردن اراضی در سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی

طی حکمی از طرف رییس سازمان مرکزی انجام شد:
انتصاب مجری طرح سند دار کردن اراضی در سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی

طی حکمی از طرف رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور، جمعه شریفی به عنوان مجری طرح سند دار کردن اراضی در این سازمان منصوب شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، در بخشی از این حکم آمده است: به منظور ایفای نقش در تحقق برنامه تحولی وزیر محترم جهاد کشاورزی در سنددار کردن اراضی کشور و نظر به تعهد و تجارب ارزشمند جنابعالی، به موجب این حکم به عنوان "مجری طرح سند دار کردن اراضی" این سازمان تعیین می شوید.
شایان ذکر است در حکم صادره، به برنامه ریزی مناسب و بهره گيري از امكانات و توان كارشناسي سازمان نظام مهندسی کشاورزی از طریق مراکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی غیردولتی، برای انجام رسالت این سازمان در اجرای طرح تأکید شده است.

ادامه مطلب...

پانزدهمین نمایشگاه تخصصی جمهوری اسلامی ایران در کشور افغانستان


پانزدهمین نمایشگاه تخصصی جمهوری اسلامی ایران در کشور افغانستان با محوریت بخش کشاورزی از 7 تا 10 تیرماه 1401 در شهر کابل برگزار می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، با توجه به اهمیت و ضرورت تقویت مناسبات تجاری با کشور افغانستان، حضور فعال صنایع و تشکل‌های فعال کشاورزی در این نمایشگاه می‌تواند ثمرات فراوانی برای فعالان این بخش در دو کشور و صادرات خدمات فنی و مهندسی را به دنبال داشته باشد.
محورهای اصلی این نمایشگاه ماشین آلات و ادوات کشاورزی، کود، بذر، سم و نهاده‌ها، سیستم‌های آبیاری، تولیدات، تجهیزات و سازه‌های گلخانه‌ای، آزمایشگاه‌های خاک و آب، خدمات فنی و مهندسی و مشاوره، ماشین آلات و صنایع تبدیلی کشاورزی، حوزه دام و طیور (شامل تجهیزات و ماشین آلات، محصولات طیور، خدمات فنی و مهندسی و مشاوره‌ای) گل و گیاه (شامل فضای سبز، ماشین آلات باغبانی، مجتمع‌های کشت و صنعت، کشت فرا سرزمینی) می باشد.
متقاضیان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت ww.mapnafair.com مراجعه کنند و یا با شماره تلفن‌های ۰۲۱۸۸۳۷۰۴۵۰، ۰۵۱۳۶۱۵۸ و 09150084954 تماس حاصل نمایند.

ادامه مطلب...

فرازهایی از سخنرانی نوروزی (1401) مقام معظم رهبری در باب کشاورزی

کشاورزی دانش بنیان
فرازهایی از سخنرانی نوروزی (1401) مقام معظم رهبری در باب کشاورزی

اولویت، محصولات راهبردی است
البته بنده نمی گویم هندوانه یا مثلا فرض کنید که سبزی و گوجه و این حرفها نکاریم؛ همه‌ی اینها لازم است، لکن ما بایستی از این امکاناتی که در کشور وجود دارد، در درجه‌ی اول مواد غذایی مهم و اساسی، کالاهای اساسی را [تولید کنیم]؛ بایستی بیشترین امکان کشور را از اینها بتوانیم تهیّه کنیم.

بخش کشاورزی، جزو وابسته ترین بخش های کشور است
بخش کشاورزی ما متأسفانه جزو وابسته‌ترین بخشهای کشور به واردات است؛ جزو وابسته‌ترین بخشهای کشور به واردات بخش کشاورزی است؛ و بیش از حد [هم] هست؛ که این حتما بایستی تعدیل بشود.

مبارزه با منفعت طلبان کار سختی است
مبارزه با این وابستگی هم خیلی کار سختی است؛ چون عده‌ای از این واردات موادّ کشاورزی از خارج، منافع بسیار بزرگی دارند؛ می‌ایستند. [اما] باید ایستاد، یعنی کار سختی است اما این کار سخت را حتما بایستی انجام بدهند.

شرکت های دانش‌بنیان در کشاورزی باید افزایش پیدا کند
تعداد شرکت های دانش‌بنیان در مقایسه‌ی با نیازهای کشور کم است و باید افزایش پیدا کند، بخصوص در زمینه‌ی کشاورزی و البتّه در همه‌ی زمینه‌های دیگر؛ مسئولان باید همّت کنند و همّت مسئولان هم به این است که حمایت کنند.

مهم‌ترین امکانات، نیروی انسانی است
بله توسعه شرکت های دانش بنیان امکانات لازم دارد لکن مهم‌ترین امکانات، نیروی انسانی است؛ ما از لحاظ نیروی انسانی خیلی دستمان باز است. تعداد زیادی‌ از عناصر تحصیل‌کرده‌های سطح بالای ما، یک درصد بالایی از کسانی که تحصیل‌کرده‌های سطح بالا هستند، در رشته‌های غیرتحصیلی خودشان مشغول کارند؛ چرا؟ می توان اینها را در آن رشته‌های خودشان مشغول کار کرد، به اینها کمک کرد، پشتیبانی کرد تا بتوانند شرکتهای دانش‌بنیان را تشکیل بدهند.

اشتغال‌آفرینی با شرکت های دانش‌بنیان به دست خواهد آمد
اشتغال‌آفرینی با همین شرکتهای دانش‌بنیان به دست خواهد آمد؛ یعنی اگر ما به معنای واقعی کلمه بتوانیم این شرکتها را تولید کنیم و به وجود بیاوریم که در این زمینه دچار خطاهایی که گاهی در گذشته شده‌اند نشویم، اشتغال هم زیاد خواهد شد.

به‌کارگیری دانش در مسئله‌ی کشاورزی یک ضرورت است
اگر ما در کشاورزی، شرکت های دانش‌بنیان را افزایش بدهیم و دانش را در مسئله‌ی کشاورزی به‌کارگیری کنیم، می توانیم در امر اصلاح بذر، آبیاری نوین، شیوه‌های جدید تولید، بهره‌وری بهتر از آب و خاک، می توانیم حداکثر استفاده را بکنیم، بهره‌وری‌مان را افزایش بدهیم و اینها را اصلاح کنیم.

آثار و نتایج کشاورزی دانش بنیان
وقتی که در کشاورزی توانستیم این پیشرفت ها را به وجود بیاوریم و تحول جدی ایجاد بکنیم، این موجب می شود که اولاً امنیت غذایی کشور حاصل بشود؛ ثانیاً درآمد کشاورزان افزایش پیدا کند؛ خیلی خوب است که درآمد کشاورزان ما افزایش پیدا بکند و به کشاورزی دلگرم بشوند و ادامه بدهند، [که این] محصول فوق‌العاده باارزشی است؛ همچنین معضل کمبود آب را می شود حل کرد.

ادامه مطلب...

دعوت از صاحبان ایده و نوآفرین های بخش کشاورزی

توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی انجام می شود:

دعوت از صاحبان ایده و نوآفرین های بخش کشاورزی


سازمان نظام مهندسی کشاورزی به عنوان سازمانی دانشی، در دوره پنجم فعالیت خود، با رویکردی دانش محور، حمایت و پشتیبانی از نوآوران، کارآفرینان، نوآفرین ها و صاحبان ایده و فعالین امر دانش گستری و انتقال و اشاعه و به کارگیری دانش و فن آوری های جدید در بخش کشاورزی را در اولویت برنامه های خود قرار داده است.

بر همین اساس، در سالی که توسط مقام معظم رهبری تحت عنوان تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرینی نام گذاری شده است، در استمرار سال های قبل و با تأکید بیشتر، از کلیه صاحبان طرح و ایده های نو و نوآفرین در حوزه‌های مختلف به منظور فراهم آوری زمینه بکارگیری دانش و فناوری های جدید در بخش کشاورزی و دانش بنیان کردن عرصه تولیدات کشاورزی دعوت به عمل می‌آورد.
بدین منظور صاحبان ایده، تکنولوژی و نوآفرین های کشاورزی می توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سنم به آدرس www.agrieng.org و یا لینک مستقیم https://www.agrieng.org/component/rsform/form/18-copy-copy درخواست خود را مبنی بر دعوت و حمایت این سازمان از ایده و تکنولوژی مورد نظر ثبت نمایند.

ادامه مطلب...

دوره آموزشی آپی تراپی (زنبور درمانی)

 

آپی تراپی یا به عبارتی زنبوردرمانی، دانش و هنر استفاده از زنبورعسل و محصولات ان برای پیشگیری و درمان بیماری ها است. کشور ایران با وجود در اختیار داشتن رتبه سوم جهان از لحاظ تعداد کلنی های زنبورعسل و میزان تولید، متاسفانه به صورت جدی و علمی در حوزه آپی تراپی (زنبوردرمانی) سرمایه گذاری و توجه لازم صورت نپذیرفته است.

مدرس دوره:
دبیرکل فدراسیون بین المللی آپی تراپی، دکتر استفان استانگاچیو از کشور رومانی

 

برگزار کنندگان:

 انجمن علمی طب سنتی ایران
 سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور
 مجتمع فنی غزال


مخاطب این دوره:

جامعه پزشکی، به ویژه متخصصان طب سنتی

محققین و پژوهشگران و کارشناسان حوزه فعالیت پروش زنبورعسل به عنوان بخش تامین کننده محصولات دارویی زنبورعسل

کارشناسان حوزه محصولات طبیعی و طب جایگزین و مکمل.

 

برخی مزایای دوره:

دریافت تسهیلات قرض الحسنه با نرخ کارمزد دو درصد بازپرداخت ده ماهه از بانک قرض الحسنه برای پرداخت شهریه دوره

گواهی پایان دوره مشترک از طرف انجمن علمی طب سنتی ایران و دکتر استفان استانگاچیوو موسسه غزال

ثبت اسم شما در سایت جهانی apitherapy.com

دسترسی به بزرگترین کتابخانه دیجیتال تخصصی زنبور درمانی در جهان

امکان حضور در تورهای علمی آموزشی داخلی و خارجی مجتمع غزال و سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی

 


قیمت دوره:
قیمت اصلی دوره ۴۰۰ یورو معادل ۱۲ میلیون تومان ولی قیمت در ایران و برای مخاطبان ایرانی با ۶۰ درصد تخفیف صرفا ۲ میلیون و ۹۶۰ هزار تومان

برای اخذ مشاوره رایگان و آشنایی بیشتر با دوره آموزشی آپی تراپی (زنبوردرمانی)، مدرس دوره، سرفصل مباحثی که در دوره تدریس خواهد شد می توانید با شماره ۰۹۹۱۵۴۱۲۴۹۱ تماس بگیرید و یا لینک های زیر را مشاهده نمایید.

لینک دریافت کاتالوگ دوره و رزومه مدرس:
https://iranapitherapy.com/aic

لینک سایت ایران آپی تراپی برای ثبت نام و دریافت مشاوره رایگان
https://iranapitherapy.com/

لینک فیلم معرفی دوره توسط دکتر استفان استانگاچیو:
https://www.aparat.com/v/LBPeU

لینک وبینارهای ضبط شده معرفی دوره آپی تراپی:
https://www.aparat.com/v/7aEOu
https://www.aparat.com/v/kOHgy

ادامه مطلب...

قابل توجه اعضای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی

اطلاعیه مهم

قابل توجه اعضای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی

باتوجه به الزام ثبت درخواست صدور کلیه مجوز ها و پروانه ها از طریق درگاه ملی صدور مجوز ها به آدرس G4B.ir، از این پس درخواست های صدور پروانه اشتغال به کار مسئول فنی واحدهای گیاه‌پزشکی، پروانه اشتغال، مرکز فعالیت حرفه ای، مرکز فنی و تخصصی مهارت آموزی، کارشناسان ماده 32 از طریق درگاه مذکور ثبت درخواست می شوند و متقاضیان جهت ثبت درخواست باید به سامانه درگاه ملی مجوز ها مراجعه و شروع به ثبت درخواست نمایند.

 

ادامه مطلب...

وب سرویس استعلام شماره تلفن همراه در سامانه سانکا عملیاتی شد

 وب سرویس استعلام شماره تلفن همراه در سامانه سانکا عملیاتی شد

 

به اطلاع می رساند، با توجه به راه اندازی سامانه سماوا (سامانه احراز هویت سازمان فناوری اطلاعات ایران) و به منظور شفاف سازی اطلاعات و ارتقای سطح خدمات سازمان به اعضای بر اساس اطلاعات استنادپذیر، همه اعضای سازمان موظفند با تلفن همراهی که مالکیت آن به نام خود می باشد، در سامانه خدمات الکترونیکی (سانکا) فعالیت نمایند.

 

بر این اساس، با عملیاتی شدن وب سرویس استعلام شماره تلفن همراه در سامانه سانکا، از این پس شماره همراه عضو پس از اولین ورود به کارتابل عضویت، توسط سامانه سماوا مورد بررسی قرار می گیرد.

 

 

ادامه مطلب...

وبینار تشریح فرآیندهای دانش بنیان، مراحل ارزیابی و حمایت های شرکت های دانش بنیان

سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان تهران برگزار می کند:

وبینار تشریح فرآیندهای دانش بنیان، مراحل ارزیابی و حمایت های شرکت های دانش بنیان

مدرس: دکتر شریف زاده، سرارزیاب شرکت های دانش بنیان

زمان برگزاری: ۱۵ فروردین ۱۴۰۱

نحوه برگزاری دوره مجازی بوده و شرکت در دوره رایگان می باشد.

لینک برگزاری دوره، ۲۴ ساعت قبل از برگزاری دوره، برای ثبت نام کنندگان پیامک خواهد شد.

ادامه مطلب...

استفاده از ظرفیت‌های نظام مهندسی، کشاورزی و اتاق اصناف کشاورزی در صدور اسناد کشاورزی مورد توجه است

رئیس سازمان امور اراضی کشور در جلسه قرارگاه ملی صدور اسناد اراضی کشاورزی:

استفاده از ظرفیت‌های نظام مهندسی، کشاورزی و اتاق اصناف کشاورزی در صدور اسناد کشاورزی مورد توجه است

رئیس سازمان امور اراضی کشور امروز در نشست قرارگاه ملی صدور اسناد اراضی کشاورزی گفت: استفاده از ظرفیت‌های سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و اتاق اصناف کشاورزی در صدور اسناد کشاورزی مورد توجه است.

به گزارش روابط عمومی سازمان امور اراضی کشور، وی افزود: به همین منظور تفاهمنامه‌ای نیز با نظام مهندسی کشاورزی و اتاق اصناف کشاورزی منعقد شده است و با ایجاد فضای همکاری کار صدور اسناد تسریع می‌شود.

رئیس سازمان امور اراضی کشور ادامه داد: برای ایجاد هم‌افزایی لازم، نقشه‌های اراضی کشاورزی موجود در کشور تطبیق داده و اختلافات احتمالی در نقشه دستگاه یکسان می‌شود.

وی گف: با ایجاد «قرارگاه ملی صدور اسناد اراضی کشاورزی» سرعت صدور اسناد زمین‌های کشاورزی افزایش یافته است که استان‌های زنجان و آذربایجان غربی پیشرو در صدور این اسناد هستند.

ادامه مطلب...

تماس با سازمان

نشانی : تهران - بلوار کشاورز - خیابان برادران شهید عبدالله زاده خیابان شهید شهرستمی (شقایق) پلاک 2
کدپستی : 1415631169
تلفن تماس : 9 - 02188969977
شماره فکس : 02188952146

آمار بازدید

مرکز دانلود

ثبت شکایات، انتقادات و پیشنهادات

گالری تصاویر

راهنما

جهت دسترسی به سیستم های عضویت، رتبه بندی، آموزش و صدور مجوزها به پنجره ورودی سانکا در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.