wrapper

جدیدترین خبرها


سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران

Agricultural and Natural Resources Engineering Organization of IRAN

"سال جهش تولید"

رییس سازمان مرکزی در مراسم افتتاح اولین مرکز غیردولتی انتقال تکنولوژی اصلاح نژاد دام سبک که با حضور رییس مرکز اصلاح نژاد و بهبود تولیدات دامی کشور انجام شد، گفت: مردمی کردن اقتصاد یکی از کارهایی است که منجر به افزایش بهره وری می گردد.

وی افزود: کمک به آسان سازی سرمایه گذاری در کشاورزی و تسهیل در صدور مجوزها، راهبرد سازمان در مواجهه با چالش جریان کُند و ضعیف ورود سرمایه های مردمی به بخش کشاورزی است.

رمضان نژاد گفت: یکی از کارکردهای این مراکز، توسعه مهارت آموزی و ارتقای توانمندی های دانش آموختگان متقاضی ورود به بازار کار می باشد.

گفتنی است، اصلاح نژاد دام سبک و پرورش الاغ به عنوان کسب و کار جدید کشاورزی از مهمترین فعالیت های شرکت کشت و صنعت ماه سار می باشد.

مهندس شمس آذر رییس سازمان نظام مهندسی استان البرز در این نشست با تأکید بر سیاست های شورای مرکزی و ریاست سازمان در دوره پنجم گفت: رویکرد جدید سازمان ورود حداکثری بخش خصوصی در حوزه های تولیدی بخش کشاورزی است که این یک اقدام ارزشمند محسوب می شود. وی افزود: ایجاد مراکز غیردولتی فرصت بسیار مناسبی برای دانش آموختگان، سرمایه گذاران و فعالان بخش کشاورزی است. شمس آذر اذعان داشت: بدون شک در آینده ی نه چندان دور شاهد شکوفایی و اثر بخشی این مراکز در واحدهای تولیدی خواهیم بود.

دکتر عباسی رئیس مرکز اصلاح نژاد و بهبود تولیدات دامی کشور در این نشست گفت: ایجاد این مرکز سرآغازی است بر توسعه اصلاح نژاد دام سبک در بخش خصوصی /توجه به آمیخته کردن نژادها در غالب اصلاح نژاد آینده ی روشنی را برای دام سبک در کشور به وجود می آورد.

دکتر رمضان نژاد در پایان این افتتاحیه گفت: رسالت اصلی این سازمان به عنوان یک نهاد دانشی، افزایش بهره وری است. وی افزود: استفاده از ظرفیت های مردمی و مردمی کردن اقتصاد راه پایداری کشاورزی کشور می باشد. رمضان نژاد اظهار داشت: نوسازی و نوین سازی در دام سبک با مردم و از طریق مردم باید انجام شود و این نگاه برگرفته از پیشینه دامداری نیاکان ماست و دامداران و عشایر باید توانمند شوند تا از طریق توانمندی های عمومی بهره وری آنان افزایش یابد/بسترها و ظرفیت های فراوانی در کشور وجود دارد که باعث رونق تولید در دام سبک شود/رسالت شرکت ماه سار و شرکت هایی از این قبیل این است که از طریق آمیختگی و ترکیبات ژنتیکی، بهره وری اقتصادی را برای ذینفعان ایجاد کند.

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 20 آذر 1398

درخواست ملاقات مردمی با رییس سازمان مرکزی

تماس با سازمان

نشانی : تهران - بلوار کشاورز - خیابان برادران شهید عبدالله زاده خیابان شهید شهرستمی (شقایق) پلاک 2
کدپستی : 1415631169
تلفن تماس : 9 - 02188969977
شماره فکس : 02188952146

آمار بازدید

مرکز دانلود

ثبت شکایات، انتقادات و پیشنهادات

گالری تصاویر

راهنما

جهت دسترسی به سیستم های عضویت، رتبه بندی، آموزش و صدور مجوزها به پنجره ورودی سانکا در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.